Centrum BAZALKA o.p.s.

 
 
Z každé mé služby, putuje část zisku ve prospěch Centra BAZALKA o.p.s.
 
 
Celkem jsem díky Vám, mým zákazníkům, přispěl Centru BAZALKA o.p.s 41 835 Kč !
 
 
 
Za rok 2020 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 9 090 Kč !
 
 
 
Za rok 2019 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 8 535 Kč !
 
 
 
Za rok 2018 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 5 360 Kč !
 
 
 
Za rok 2017 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 5 850 Kč !
 
 
 
Za rok 2016 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 5 590 Kč !
 
 
 
Za rok 2015 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 5 090 Kč !
 

 
 
Za období od 01.05.2014 do 31.12.2014 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 2 320 Kč !
 
 
 
 Zajištění rehabilitace pro klienty s těžkým zdravotním postižením
 
Centrum BAZALKA, o.p.s., je registrovaným poskytovatelem denního a týdenního stacionáře pro děti a mládež s těžkým kombinovaným postižením od roku 2004. Naším posláním je pomáhat rodinám s péčí o jejich dítě se zdravotním postižením. Péče probíhá v rodinné atmosféře při zachování individuálního přístupu, který zohledňuje specifické potřeby každého dítěte. V současné době pomáháme s péčí téměř 40 rodinám. 
 
Vzhledem k těžkým formám zdravotního postižení je pro většinu klientů nezbytná pravidelná rehabilitace. Klienti rehabilitují se dvěma odborně vyškolenými fyzioterapeutkami. Ty při své práci využívají řadu technik rehabilitace pro děti s dětskou mozkovou obrnou a s kombinovaným postižením (reflexní terapie podle profesora Vojty, Bowenova myofasciální terapie, měkké a mobilizační techniky, klasické masáže a aromamasáže, míčkování, polohování, zdravotní cvičení, cvičení na míčích, jízda na ortopedu). 
 
Centrum BAZALKA, o.p.s., získalo registraci nestátního zdravotnického zařízení pro obor fyzioterapie již na podzim roku 2010. Zdravotní pojišťovny ale nemají povinnost uzavřít smlouvu s poskytovateli služeb, na základě které by poskytovanou péči proplácely. Ačkoliv většina dětí s postižením, které stacionář navštěvují, je i klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny a ze zákona má plné právo na zajištění potřebné zdravotní péče, Všeobecná zdravotní pojišťovna bohužel zaujala již několikrát odmítavý postoj a klientům námi poskytovanou rehabilitaci nechce proplácet.
 
Převážení klientů na fyzioterapii do zařízení, která mají se zdravotními pojišťovnami uzavřenou smlouvu, není s ohledem na charakter jejich postižení možné. Staráme se o děti, které mají kombinaci mentálního, smyslového a tělesného postižení, a manipulace s nimi a trauma z převozu by ke zlepšení či udržení jejich zdravotního stavu neprospěly. Proto je nutné zajistit rehabilitaci v místě pobytu dětí.
 
Pravidelná rehabilitace, kterou v našem nařízení poskytujeme, zlepšuje kvalitu a délku života dětí 
s postižením. Ulevuje jim v jejich obtížích, ale pro dosažení žádoucích efektů rehabilitace je nutné zajištění její pravidelnosti a návaznosti jednotlivých úkonů. Proto v průměru věnujeme každému klientovi 3 individuální cvičení týdně. Klienti s vážným zdravotním postižením rehabilitují denně!
 

Kontakt na Centrum BAZALKA, o.p.s. 

U Jeslí 198 / 13
České Budějovice, 370 01

IČ: 26 064 073

www.centrumbazalka.cz

  • Ing. Vanda Polívková
ředitelka - statutární zástupce
tel.: +420 387 001 010
Za rok 2019 předán Centru BAZALKA o.p.s. příspěvek v hodnotě 8 535 Kč !

Vyhledávání

© 2017 Všechna práva vyhrazena.